AFFETME VE BAĞIŞLAMA SEMİNERLERİ

Affetme ve Bağışlama Seminerleri

Herkes affedici olduğunu söylüyor. Peki, öyleyse etrafta bu kadar öfke dolu insan neden var? Birbirine bağıran, darp eden, çekiştiren ve hatta öldüren!

Nedense, karşısındakini affettiği zaman, onu özgür bırakacağı yanılgısıyla dolu olan bireylerle dolu etrafımız.

Affetmek karsımızdaki kişiden çok bizimle ilgili olan bir durumdur. Kendinizi birine kızarken ve öfkelenirken seyretmeyi bir deneseniz, ne kadar vahim bir halde olduğunuzu görür daha sakin ve dengeli bir hayat için neler yapabileceğinizi hemen çözüm yolu bulmaya baslardınız. Bir kere kendinizi bu durumda seyrettiğinizde, kan basıncınızın yükseldiği, bu sebeple tansiyonunuzun yerinden oynadığı, öfkenizden kızardığınız, sesinizin tonunun yükseldiği, tahammül edilemez duygu durumlarında seyir ettiğinizi, midenize kramplar girdiğini ve vücudunuzda pek çok değişim olduğunu gözlemlerseniz.  Ve affedemediğiniz surece, aklınıza her bu yaşanan durum veya kişi geldiğinde vücudunuzun aynı reaksiyonlar gösterdiğini de gözlemleyebilirsiniz. Hâlbuki affettiğinizde kendiniz için bir iyilik yapmış olursunuz. Tüm sorunları halının altına atarak biriktirmeyi değil, sonsuza göndererek sizi etkilememesini sağlarsınız. Bunu yapabilen her kişi güne yeniden başlayabilir, dunun ağırlığını yeni günde üstünden atabilir olarak yasamaya devam edebilir.

Olaylara duygularınızla dahil olmak yerine sadece gözlerinizle gözlemci olduğunuzda daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat yasayacağınız deneysel olarak kanıtlanmıştır.

Affetme çalışmalarının en erken 8 hafta da kendini gösterdiği, klinik olarak batılı kaynaklarca da onaylanmış durumda. Özellikle de, kalp, şeker ve tansiyon hastaları üzerinde etkili olduğu.

Affetme ve Bağışlama Seminer Kazanımları

  • Daha sağlıklı şekilde, olaylara başka bir açıdan duruma bakmak
  • Size hem para, hem sağlık, hem huzur, hem de mutluluk olarak geri dönecek yeni alışkanlıklar
  • Sağlıklı bir beden
  • İlişkilerinize başka perspektiften bakarak sürdürülebilir ilişkiler sağlamak

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY