HİPERAKTİVİTE (DEHB) KOÇLUĞU SEMİNERİ

Hiperaktivite (deha) Koçluğu Semineri

Ülkemizde henüz çok yeni. Fakat inanın, biz buna ailecek yıllardır tanığız ve hatta uyguluyoruz. Nasıl mı? İnsanın kardeşi için ’80 ler de, “çok hareketli” olarak ifade edilen tanının (!) ne demek olduğunu, ‘90 lar da “hiperaktivite” kavramına yavaş yavaş döndüğünde anladık. Anlayacağınız bu konuda tam bir alaylı durumdayım. Şimdilerde de koçluk mesleği olarak mektepli oldum. Kendi duygusal dünyalarının, hayal güçlerinin nasıl çalıştığı, aslında ne kadar yaratıcı olduklarını biliyorum.

Kariyer ve hayat yolculuklarında gelin beraber onlara yol açalım. Sosyal hayat ve eğitimi arasında denge kuralım. Yaratıcılıklarını destekleyelim. Diğer çocuklardan farklı olsalar da, bu durumun onlar için bir avantaj olduğunu gösterelim. Neleri başarabileceklerini, kendilerine olan güvenlerini besleyerek sabredelim.

Tüm bu ifade ettiklerimizi hayatlarına uygulayabilecekleri alışkanlıklar olarak onlara kazandıralım. Bunu çoğu zaman tek başlarına yapamayabilirler. Siz aile bireylerinin bu görevi paylaşması hayatlarını daha da kolaylaştıracaktır. Doğal olarak siz ebeveynlerinde hayatı kolaylaşacaktır.

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY