İLİŞKİLER KOÇLUĞU SEMİNERİ

İlişkiler Koçluğu Semineri

İlişkilerinizde mucizeler yaratın

İlişkiler Koçluğu nedir?
Yaşam koçluğu dallarından biridir. Bireyin kendisiyle olan ilişkisini ve bu ilişkiden dışarı yansıyan görüntüsünü görmeye ve değerlendirmeye çalışır. Kişilerin birbirleriyle, kendileri ve bulundukları kurum arasında, kurumların birbiri ile ilgili iletişim ve davranış tarzlarına bakmaya yardımcı olan bir hizmettir.

İlişki Koçu kimdir?
Şu andaki siz (yani öncelikle kendiniz) ve sizinle ilişkide olanların (ebeveyn, patron, çocuk, eş vb) ilişki kalitesini artırmaya yardımcı olan ve birlikteliklerinize 360 derece bakmanızı sağlayan kişidir.

İlişki Koçluğu nelere yardımcı olur?
Kişinin güçlü yanlarının dengelenmesine ve zayıf yanlarının geliştirilip, desteklenmesine yeni bir bakış açısı sunar. Bireyin ilişkide bulunduğu kişi veya kurumlarca dışarıdan nasıl anlaşıldığı veya algılandığı ve bu anlayışın nasıl değiştirilip dönüştürüleceği konusunda yardımcı olur.

İlişki Koçluğu ne sağlar?
Kişinin kendine dışarıdan bakması yoluyla, iş, arkadaş, aile vb arasındaki diyalog ve davranışlarında, daha anlaşılır olacağı, kendini rahatça ifade edebileceği rol, mimik ya da figürleri bulmasını sağlar. Birey kendini ifade ederken daha az enerji harcayıp, zamanı en iyi şekilde kullanabilmeyi öğrenir.

İlişki Koçluğu hangi alanlarda çalışır:
İlişkide olduğumuz kişi ve kişilerle ya da bağlantıda olduğumuz kurum ve kuruluşlarla daha sağlıklı bir yapı veya ilişki çatısı oluşturmak için çalışır.

İlişki Koçluğu neyi amaçlar?
Kişinin gerçeğinde, yaşadığı toplum içinde yanlış değil farklı kişilikler olduğunu anlamayı ve kavramayı amaçlar. Bu çerçevede sağlıklı ilişkiler kurmayı ve geliştirmeyi hedefler.

Kimin “İlişkiler Koç”una ihtiyacı vardır?
“İlişkilerde ihtiyaçlarımı nasıl belirleyeceğim?” soruna cevap arayan herkesin. İlişkilerimde; “Daha ne yapabilirim?”, “Nasıl başarılı olabilirim?”, “Daha mutlu, sağlıklı ve özgürce nasıl yaşayabilirim?” diyenlerin…

İlişkilerde mucize mümkün mü?
Evet. İnsanların birbirinden farklı ilişkileri vardır. Bireylerin yaklaşık % 75′i de bizden farklı iletişim kurarlar. Farklılıklar ancak onları anlamlandıramadığımızda bir sorun oluşturur. Her kişi farklı yönleriyle değerli bir katkıda bulunur. Etkin iletişimin anahtarı; kendimizi ve çevremizdekileri tanıyarak iletişimi kolay hale getirmekten geçiyor.

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY