PARA KOÇLUĞU VE KAZANÇ SOHBETLERİ

Para Koçluğu ve Kazanç Sohbetleri

Kişilerin parayla olan ilişkisinde temel bir gerçek; para ile elde edilen tatmin ile kazanç miktarı arasındaki bağlantının oldukça zayıf olmasıdır.

Para Koçluğu nedir?

Para Koçluğu çalışmasının temel aşamaları; para yönetimi konusunda kişisel bütçeleme tekniği üzerinden hedefler koyma ve var olan gelirin nasıl ve hangi yollarla çoğaltılacağı hedeflerini belirlemedir.

Modern toplumlarda her birey yıllık büyüklüğü oldukça etkileyici olan kişisel bütçelerini yönetmeye başlamıştır. Bireylerin hayatını kolaylaştırmak için günümüz anlayışında sunulan ve pazarlanan; tüketici kredisi, taksitlendirme, kredi kartı gibi finansal araçlar doğru yönetilemediğinde kişiler zor durumda kalmakta ve araçlar suçlanmaya başlanmaktadır.

Para Koçluğu’nun amacı nedir?

Para Koçluğunun amacı, kişilerin para ile olan ilişkilerindeki “para”ya yükledikleri maddi ve manevi manaların ne olduğunun farkına varmalarıdır. Bireyin kendi tüketim yaklaşımını sorgulamasını sağlamak ve para ile ilişkili farkındalığını geliştirmektir. Bütçe metodolojisini bireyin kullanabileceği basitlik ve yalınlıkta içselleştirebileceği şekilde paylaşmak ve kendi için belirlediği finansal hedefi gerçekleştirirken, bütçe takip alışkanlığını kazandırmak ve kişinin kendi finansal gerçeğinin kontrolünü rahat yapmasını sağlamaktır.

Bu süreç günümüz dünyasında yaşam ve alışkanlıklar sürekli bir değişim ve dönüşüm içindeyken, kişinin de kendisi için SÜREKLİ OLARAK KENDİNİ AŞMA ve engellerini geride bırakma yöntemidir.

Kimin Para Koçluğu’na ihtiyacı vardır?

Para ile ilişkisi olan herkes bu hizmeti alabilir. Para ile ilgili konuşmakta ve parayı idare etmekte zorluk çeken, ay sonunun gelmesini iple çeken birey ya da kurumlar ile harcama alışkanlıklarına dışarıdan bir göz ile bakmak isteyen, borcu olan ve nasıl bir çıkış yolu bulacağını bilemeyen kişiler; kör noktalarını fark ederek yaşamlarındaki kilitlenmeleri çözebilir ve böylelikle yaşamlarına daha kolay devam edebilirler.

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY