KİŞİLİK PROFİLLERİ SEMİNERLERİ

Kişilik Profilleri  Seminerleri

Günün her anı ilişki içerisindeyiz. Evde, işte, sokakta ve her yerde. Genel olarak, İnsanların iletişim stilleri birbirinden farklı. Yetiştirildiğimiz çevre ve içinde bulunduğumuz şartlar, çevremizle olan iletişim stilimizi farkında olmadan belirliyor. Sosyal bilimciler, iletişim analizinde, karakterleri 4 ana renge (gruba) ayırıyorlar. Yani; insanların yaklaşık % 75’i bizden farklı iletişim tarzına sahip olurken, % 25 i bize yakın şekilde iletişim kuruyorlar. Kişiler arası Farklılıklar ancak onları anlamlandıramadığımızda bir sorun oluşturuyor.

Profillere genel olarak baktığınızda; her kişinin farklı yönleriyle değerli ve birbirlerine katkıda bulunduğunu görebiliriz. Kendimizle olan ilişkimizle birlikte, başkaları ile olan ilişkimizi de yönettiğimizde, aslında hem paramızı, hem kariyerimizi, hem özel, hem de sosyal ilişkilerimizi de dengede yürütürüz. Sadece birkaç püf noktası bildiğinizde bile pek çok sebebi bir arada görebiliriz. Her birey doğası gereği farklı bir renktir. Fakat bazı renkler kendini ifade ederken daha baskın olarak kendini gösterebilir.

Tüm bu sonuçlar; toplumda yanlış bireyin olmadığını sadece yanlış anlaşılmalara sebep olduğumuzu fark etmemizi sağlıyor. Etkin iletişimin anahtarıyla; kendinizi ve çevrenizdekileri tanıyarak iletişimi kolay hale getirin. Kendimizi daha iyi nasıl ifade edeceğimizi ve karşımızdakini daha doğru nasıl anlayacağımız geliştirebiliriz. Böylece; hangi işe yatkın olduğumuz yada hangi hastalıklara yatkın olduğumuz da dahil olmak üzere, iletişim sitilleri pek çok konuda bize yardımcı olacaktır.

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY