ZAMAN YÖNETİMİ SEMİNERİ

Zaman Yönetimi Semineri

Hayatta geri dönüşümü olmayan iki şeyden biri ZAMAN. Diğeri; ise toprak. Zamansızlık algısı ve zamanı verimli kullanamamak, kişide; yorgunluk ve stres yaratır, enerjimizi tüketir. Zaman yönetimi yapmak istediklerinizi daha programlı, sistematik ve sonuç odaklı olarak, bize sağlayacaktır. Her bireyin zaman yönetimi kendi programı ile ilgilidir. Basmakalıp ve herkese uygulanacak zaman reçeteleri herkes için uygun olmayabilir. Teorileri bilmek mantıksal olarak kişiye konu ile ilgili anlam kazandırsa da pratikte pekte herkes için aynı çözüm işe yaramayabilir.

Zaman yönetimi genel olarak; zamanımızın, amaçlarımızı, sorumluluklarımızı, zevklerimizi ve sosyal yaşamımızın içerdiği etkinliklerimizi bir arada yürütebilecek bir biçimde planlanması anlamına gelmektedir. Hepimiz toplum içinde yaşıyoruz. Geleceğimize yön verebilmek ve yaşamda başarılı olabilmek için hedefler belirliyoruz, bu doğrultuda çeşitli sorumluluklar alıyoruz. Yapmamız gereken görevlerimiz var. Yakınlarımıza, arkadaşlarımıza zaman ayırmak ve hoşlandığımız işleri yapmak, hobilerimizle ilgilenmek gibi gereksinimlerimiz de var. Ancak yine hemen hepimiz bu işler için bir türlü vakit bulamamaktan yakınıyoruz. Gerçekten de bütün bunlar için zamanımız yok mu?

Birlikte zaman yönetimine karşısında duran engellere bakalım, bazı zaman yönetimi tekniklerini gözden geçirirken, doğru sorularla gün içerisinde kendimizi nasıl yönlendirebileceğimize göz atalım.

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY