Ebeveynler İçin Para Atölyesi

Ebeveynler İçin Para Atölyesi

Çocukların para ile tanışması, yetişkinlerin her ne kadar farkında olmasalar da çocukları için karar vermekte zorlandıkları ve hatta zaman zaman sıkışıklık yaşadıkları başlı başına bir konudur. Çünkü günümüz dünyası ne yazık ki bireyleri erken yaşlar itibariyle tüketime oldukça özendirip, duygusal olarak da kendini kaptırması için modellenmiştir. Bu model kişiyi tüketimin içine çekerken, para harcamaya da teşvik etmektedir.

Koşullar böyle olunca işin en büyüğü ebeveynlere düşüyor. Tam da burada, bakım veren-çocuk ilişkisinin bağı oluşurken, ilk çocukluk dönemi itibariyle başlayan ve bitmek bilmeyen istekler, satın alma taleplerine döner. Ergenlik dönemini de kapsayarak devam eden zamanda birey olma sancıları satın alma davranışının şeklini de giderek belirginleştirecektir. Nihayetinde yetişkin olan bireyin yetişkinlik aşamasının sonuna geldiğinde para harcama alışkanlıklarının temelini çocukluktan itibaren oluşturduğunu biliyor muydu?

Harçlıktan ziyade para kullanma bilincini erken yaşlar itibarıyla şekillendirmek, çocukların parayla ilgili doğru davranış geliştirmesine yardımcı olacaktır ve çok mühimdir. Çocuklarına yatırım yapmak ve gözü arkada kalmasın isteyen ebeveynler erken yaşlarda para kullanma bilinci için çocuklarına yön vermelidirler.

Yarım günlük interaktif atölye çalışmasında hep birlikte üzerinde düşünüp birlikte değerlendirdiğimiz bazı konu başlıklarını buraya bırakıyorum:

Atölye çalışmasına katılmak için kayıt oluşturabilir, daha fazla bilgi ve sorularınız için bize tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Tel: 05398716271

ücretsiz etkinlikler

poınt of coachıng

by Pelin Narin Tekinsoy