Kariyer Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Değişim ve gelişimin insanların zihninde başlayıp alışkanlık haline gelebileceğine inanıyor musunuz ?

***

İnsanların profesyonel gelecekleri ve kariyer yolculuklarında, kişisel ve kurumsal değişime hazırlık yapmaları gerektiğini düşünüyor musunuz ?

***

Önce kendini fark etmek ve sonra bu farkındalığın aydınlattığı yolda ilerleyip değişimi sürekli kılarak gelişimi alışkanlığa dönüştürmenin önemli olduğu görüşünü paylaşıyor musunuz?

***

Kişisel ve kurumsal kariyer planlarının özdeşleşmesinin her iki yönde karşılıklı faydaya dönüşeceğinin, profesyonel ve  sosyal yaşam  dinamiklerini ve performansını olumlu yönde etkileyebileceğinin farkında mısınız ?

***

Etkili dinleme ve etkin  soru sormayı, sosyal ve profesyonel yaşam kalitesini etkileyebilecek iletişim duyarlılığının baş aktörleri olarak konumlandırıyor musunuz ?

***

Sezgilerinizi, değerlendirme yeteneğinizi, algılama becerinizi, hayata bakış açınızı, yolunuzu aydınlatan enerji kaynaklarını paylaşmaktan ve başkalarına yol arkadaşlığı yaparak fayda sağlamaktan yana mısınız ?

KARİYER KOÇLUĞU NEDİR ?

Gelecekleri için doğru plan yapabilmeyi ve kariyerlerini yönetmek için bir yol arkadaşına gereksinim duyanlara profesyonel davranış planı yapmaktan yola çıkmaktadır. Bireylerin davranışsal değişim öncesi kendileri ile tanışıp, içlerindeki beni keşfederek egoları ile el sıkıştıklarında eyleme geçmenin kariyer planlarına yararlı olduğunu hissettirmektir.

Bireyler, başarı ile yüzleşebilmeleri için, potansiyellerini fark ederek sahneye çıkıp oyuna dahil olmalıdırlar. Yalnızca oyunu izleyip pasif girişimci olarak kalmamanın farkını görmelerine yardımcı olduğumuzda, ilerlemeleri için bir yol açmış oluruz.

Kariyer Koçluğu; kişilerin kendilerini fark etmeleri için doğru soruları sorarak kariyer oyununa bilinçli, planlı, güvenli ve istekli bir başlangıç yapmaları için sahnenin perdesini aralar.

Bireysel potansiyelin kapasiteye erişmesi, kapasitenin performansa, performansın planlı bir başarıya ve mutluluğa dönüşmesi için gerekli yetkinlik ve yeteneklerin gelişmesine katkı sağlar.

Hayatın bir konjonktürler zinciri olduğunun farkındalığı ile alternatif kariyer yönetimi, sürekli değişime hazır olmalarına yardım ederken, Refleksif düşünme ile tanışmalarını da sağlar.

Sosyal ve profesyonel hayatı daha verimli, daha etkin, daha etkili kılarken; mevcut enerjinin kullanım kapasitesini yükselterek potansiyel enerjiyi keşfetmeye yardımcı olur.

Kariyer Koçluğu’nun en önemli tanımlamalarından biri de; oluşan güç kaynağını, yönetim dinamiklerinin beslenmesine ve iş süreçlerindeki performansın yükselmesine odaklayarak, bireyler için iz bırakacak bir kariyer planı yapmayı sağlamasıdır.

Yönetim için gerekli donanım ve yetkinliklerle tanışmasında katkıda bulunur ve bu süreçte bulunan bireylerin birbirleirne yol arkadaşlığı yapmaya da yardımcı olmaktadır.

İnsan kendini gerçekleştirme sınırsızlığının ve potansiyelinin farkında ise bir kere alıştıktan sonra hiç bir şey zor gelmeyecek yolu daima açık olacaktır …

Bir Tibet Atasözü

Hayatını mutlu bir şekilde yaşamak istiyorsan bir şeyler yapmadan önce varlığına ve benliğine odaklanmalı, ruhsal ve duygusal farkındalıkla potansiyelini ve geliştirilebilir yetkinliklerini fark etmelisin.

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY