Yönetici Koçluğu

YÖNETİCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz ya da daha fazlasını istiyorsanız: *Yeni bir meslek edinmek *Kariyer değişikliği yapmak *Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak *Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak *Kendinizi geliştirmek için Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifika Programı size bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

MESLEKİ KAZANÇLAR

  • Dünyanın her yerinde koç olarak çalışabilme imkanı
  • Kendi işine sahip olma fırsatı
  • Ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü
  • Etkili iletişim becerileri
  • Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler
  • Kişinin iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı
  • Sürekli gelişim
Eğitim Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış 6 bölümden oluşan bir eğitim
Kurs Materyalleri Kapsamlı bir ders kitabı, ders notları, koçluk yaparken kullanılacak formlar
Destek ve Danışmanlık Program süresinde koçluk hizmeti, süpervizyon ve mentorluk akşamları
Geribildirim      Alanlarında uzman eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geribildirim
Ekstralar Yalnızca mezunlarımıza özel network ağına üyelik, diğer mezunlarla canlı bilgi alışverişi olanağı
Belge Uluslararası  “Advanced Coaching Training”  Sertifikası

YÖNETİCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI İÇERİĞİ:

BÖLÜM 1 : KOÇLUĞA GİRİŞ

Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.  

BÖLÜM 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili bir çok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri- koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de “güven” i nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.

BÖLÜM 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER

Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için bir çok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Koçluk mesleğinde de diğer mesleklerde olduğu gibi bazı önemli ipuçları ve farkındalıklar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili eğitmenimizin sizlere aktaracağı deneyimleri sonrası farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız. Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.

BÖLÜM 4: USTALIK BECERİLERİ

Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.

BÖLÜM 5: MESLEK OLARAK KOÇLUK

Bireysel olarak koçlukta hangi konuda uzmanlaşabileceğiniz ile ilgili ve bunun önemi ile ilgili konulara değinilecektir. Bir koç olarak koçluk mesleğine nasıl giriş yapacağınız, kendinizi nasıl tanıtacağınız ve nasıl müşteri bulacağınız ile ilgili canlı örnekler üzerinden birçok önemli bilgiye sahip olacaksınız. Başarılı koçların sırları ve önlerindeki engelleri nasıl aştıkları ile ilgili önemli bilgiler ve yöntemler öğreneceksiniz.

BÖLÜM 6: KURUMLARDA KOÇLUK

İşyerinde kimlere ne zaman ve nasıl koçluk yapılacağını öğreneceksiniz, organizasyon ve organizasyon içindeki kişilerin mesleki etkinliklerine, gelişimlerine ve performanslarına nasıl koçluk yapılacağını ve gerekli becerileri öğreneceksiniz.

RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

PELİN NARİN TEKİNSOY